star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star С аромат на кафе :)
Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: С аромат на кафе :)  (Прочетена 28310 пъти)
lioness
Newbie
*
Публикации: 7302

Just Married!

« -: Юли 23, 2007, 19:13:07 »

Обичате ли кафе? Как го предпочитате? Имате ли си специалитет? Smile
Всяка сутрин, още преди да съм се облякла и да съм се измила пускам кафе-машината. Обожавам кафе. Няма по-добър начин да се събудиш Smile Понякога си правя нес с мляко, или направо мляко с нес  Cheesygrin  С шейкърчето за фрапенца си правя 3 пръста пяна и изпитвам душевен оргазъм от горещите глътки вкусна, зареждаща течност  Cheesygrin . Лятото понякога си правя бяло фрапе, черно не обичам.
Също обичам и еспресо. В голяма чаша. Пък с мляко- ммм...
Обаче естествено и много хубаво не е на хубаво  Unsure  Пия ли кафе след 12 на обяд и вечерта не мога да спя  Unsure  ПОнякога- изобщо не спя  Unsure  Почва едно сърцебиене... чак ми се свиват ръцете в леглото  Unsure Вчера бих безумно слабо кафе с 2 сметанки в 2-3 на обяд и вечерта се превъртах в леглото. Сега съм взела решение да не пия повече кафета, поне в скоро време не, защото за 1 седмица 3 безсънни нощи ми се събраха заради пустото изкушение  Unsure Мисля да си купя различни млечни разтворими напитки с вкус на мляко, банан, карамел.. Нещо, с което да заместя кафявото блаженство  Unsure  
Вие обичате ли кафе? Как го предпочитате? Smile
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
blonde
Newbie
*
Публикации: 5502

« Отговор #1 -: Юли 23, 2007, 19:15:24 »

Аз не пия кафе..хич не ми харесва
Единственото далечно родствено,което ми допада е Чокофредото. Cheesygrin
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 11316

« Отговор #2 -: Юли 23, 2007, 19:19:15 »

Аз чисто кафе също не обичам, обаче ние с мъжо си имаме най-готината традицийка на света!  Cheesygrin  Всяка събота и неделя като разхождаме кучо, минаваме през един магазин, в който правят най-невероятното кафе - смесват различни видове и ароматът е неземен! А като сложат и бита сметана.... Ммммм.... Та си купуваме кафе и шоколадови кексчета, паркираме се на някоя полянка и докато звярът се разхожда, ние си блаженстваме на воля Smile Пълна идилия....
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 1494

« Отговор #3 -: Юли 23, 2007, 19:20:06 »

Умирам за кафе,не мога без кафе. Сутрин слагам кафеварката, от онези кубинските май им казват, и бегом под душа. Пия го във всякакъв вид-в кафеварка,имам кафемашина,пия и нес,с мляко или сметана,или пък чисто,само да е без захар и да е силно и ароматно. И предпочитано поизстинало,което доста хора намират за странно. Обожавам Лате Макиато с Бейлис, мммм много е вкусно.
Активен
alexia
Newbie
*

« Отговор #4 -: Юли 23, 2007, 19:23:47 »

Цитат на: "lioness"
Обаче естествено и много хубаво не е на хубаво  Unsure  Пия ли кафе след 12 на обяд и вечерта не мога да спя  Unsure  ПОнякога- изобщо не спя  Unsure  Почва едно сърцебиене... чак ми се свиват ръцете в леглото  Unsure Вчера бих безумно слабо кафе с 2 сметанки в 2-3 на обяд и вечерта се превъртах в леглото. Сега съм взела решение да не пия повече кафета, поне в скоро време не, защото за 1 седмица 3 безсънни нощи ми се събраха заради пустото изкушение  Unsure Мисля да си купя различни млечни разтворими напитки с вкус на мляко, банан, карамел.. Нещо, с което да заместя кафявото блаженство  Unsure  
Вие обичате ли кафе? Как го предпочитате? Smile

Защо не пиеш безкофеиново??? А и сметанките не го правят по слабо,колкото по воднисто е кафето или колкото повече течности приемаш с кафето,толкова по-лесно и по-бързо се усвоява кафето ж организма. Дългото кафе например е пълна заблуда за слабо кафе!
Активен
lioness
Newbie
*

Just Married!

« Отговор #5 -: Юли 23, 2007, 19:26:00 »

Дълго го пия, за да се наслаждавам повече на чудната течност  Smile
А по принцип винаги го правя слабо.
Безкофейново съм пила няколко пъити в живота ми и даже не знам дали ми харесва.  Unsure  Но май е алтернатива.  Rolling Eyes
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 4973

Усмивка

« Отговор #6 -: Юли 23, 2007, 19:37:27 »

Цитат на: "blonde"
Единственото далечно родствено,което ми допада е Чокофредото. Cheesygrin

Love eyes  Love eyes  Love eyes Обожавам го това нещо!

Иначе преди пиех повече кафе - дълго с бита сметана. Сега само под формата на бяло Фрапенце Smile
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 11243

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #7 -: Юли 23, 2007, 19:39:53 »

Кафе не пия, влияе ми странно на кръвното и на кординацията. Изобщо не знам на кой свят се намирам  Unsure
Иначе слаби бъркочи си правя. И аз съм фен на Чокофредото, особено, когато аз си гоправя с много млечна пяна и много подсладител. Толкова освежаващо ми действа, че и 3-4 да изпия пак ми е добре  Lol
А на кафето му консумирам само каймака. Когато мъж ми си поръча кафенце, вземам лъжичката и си грибвам малко каймаче. Да си получа и аз дневната доза кофеин  Cheesygrin
Активен

deepdowndirty
Newbie
*
Публикации: 705

« Отговор #8 -: Юли 23, 2007, 19:40:49 »

Обожавам кафе Love eyes Като стана, особено ако е сутрин, не съм човек много дълго време без него. Имам и разни безкофеинови периоди, но те са след доста дълъг прием на неограничени количества. Обичам силно, черно, но не кисело Big grin Обаче от известно време и с мляко го пия Blink понякога... А проблеми със спането нямам-всяка удобна възможност ползвам Cheesygrin
Активен

I am just a worthless liar. I am just an imbecile.
I will only complicate you. trust in me and fall as well.
I will find a center in you. I will chew it up and leave.
I will work to elevate you, just enough to bring you down.
Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #9 -: Юли 23, 2007, 19:42:46 »

Майка ми всяка вечер изпива една чаена чаша кафе и после дуф! веднага заспива  Lol А кафето е чисто, с мнооого малко захар. Такава доза пие по два/три пъти на ден Blink
Активен

deepdowndirty
Newbie
*

« Отговор #10 -: Юли 23, 2007, 19:45:14 »

Мда, след кафе най-сладко спя Lol
Активен

ghoul
Newbie
*
Публикации: 2121

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #11 -: Юли 23, 2007, 19:48:04 »

Обичам да пия кафето си черно, силно и без захър. Сутри докато не си изпия кафето мога да издавам само нечленоразделни звуци  Lol
Активен

lioness
Newbie
*

Just Married!

« Отговор #12 -: Юли 23, 2007, 19:49:35 »

Shocked  Как преди сън чаша кафе  Shocked
Аз ако преди сън изпия чаша кафе, сърцето ми ще се успокои чак на другата вечер. И кафе съм пила само преди сериозни дискотечни фиести, когато не съм била отпочинала, но съм имала намерение да не се прибирам рано  Rolling Eyes
Но сега с тези нощни кофеинови смени изчетох сума книги. Една вечер си пренаредих от-до целия гардероб.  Rolling Eyes
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #13 -: Юли 23, 2007, 19:49:47 »

аз късно не пия,но на ден с по-малко от 3 май не минавам,а проблеми със съня нямам. Но определено има хора,които трудно заспиват,ако са пили късно кафе. Сега се сещам да споделя,че тук сега има голяма мания да се пият студени кафета-еспресо,лате макиато,капучино,мокачино,изобщо във всякакви варианти.Много са вкусни, ободряващи и струват колкото едно нормално кафе. И една идея от мен-опитайте еспресо с топка ванилов сладолед,лично на мен ми е голям специалитет!
Активен
lioness
Newbie
*

Just Married!

« Отговор #14 -: Юли 23, 2007, 19:55:44 »

Мда, кафенце със сладолед..  Unsure  
Направо слагам топка сладолед в чашата и после я слагам под машината  Unsure  Направо става на сметана  Unsure
Защо ли я направих тази тема  Unsure  Никога няма да го откажа  :(  Само преглъщам тука  :(
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #15 -: Юли 23, 2007, 19:57:42 »

Мда, кафенце със сладолед..  Unsure  
Направо слагам топка сладолед в чашата и после я слагам под машината  Unsure  Направо става на сметана  Unsure
Защо ли я направих тази тема  Unsure  Никога няма да го откажа  :(  Само преглъщам тука  :(

Lol  ама и аз ти се чудя,знаеш ли сега как ми се допи със сладолед,а нямам никакво време да ходя сега до магазина  :(
Активен
deepdowndirty
Newbie
*

« Отговор #16 -: Юли 23, 2007, 19:58:40 »

Последните няколко дни на работа се уверих и аз за кафето със сладолед Cheesygrin Бананов Cheesygrin Ама нещо много сладко става, бързо ще ми писне Smile
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3354

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #17 -: Юли 23, 2007, 20:03:47 »

Без сутрешното си кафе изобщо не мога да прогледна, пък камо ли да говоря с някого Unsure След това към обяд пия още едно и следобяд - още едно.Общо взето по-малко от 3 на ден не падам.

Пия го дълго, с мляко и задължително без захар.Много мразя захар в кафето  Razz Иначе вечер обичам да пия фрапенца, мляко с нес и всичко друго, в което присъства кофеинът.

Междудругото някъде бях чела, че каквото ти е отношението към кафето, такова ти е и към секса  8)
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #18 -: Юли 23, 2007, 20:10:47 »

Цитат на: "Vivi"

Междудругото някъде бях чела, че каквото ти е отношението към кафето, такова ти е и към секса  8)

хм, интересно четиво  Offtopic
Активен
Terpsihora
Newbie
*
Публикации: 210

« Отговор #19 -: Юли 23, 2007, 20:19:20 »

Аз също пия всеки ден кафе. Най-често си правя нес със малко захар и сметана на прах от онази Coffee Mate. Правя си и фрапенце. А за сладоледа - бяло фрапе с топка ванилов сладолед...ммммм..обожавам! Не знам защо, но аз си спя добре в 98% от случаите, колкото и кафе да съм изпила през деня Rolling Eyes
Активен

b]Всяка отминаваща минута е потенциален шанс да преобърнеш живота си![/b]
Shushi
Newbie
*
Публикации: 332

« Отговор #20 -: Юли 23, 2007, 20:50:47 »

Цитат на: "Pupi"
И аз съм фен на Чокофредото, особено, когато аз си гоправя с много млечна пяна и много подсладител. Толкова освежаващо ми действа, че и 3-4 да изпия пак ми е добре  Lol

Как го правиш амм? Дай рецепта?

Аз без кафенце не мога. В последните няколко месеца налитам само на фрапе.
А мъжо той е некъв спец по кефето, все някви завъртяни има в тях и супер силни.
Активен
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 6628

« Отговор #21 -: Юли 23, 2007, 20:55:43 »

честно казано повече обичам аромата на кафе и самата процедура на пиене, отколкото самото кафе. Сутрин като стана първо си правя горещо кафе и докато поизстине мия чинии и храня котки ... и си умирам от кеф от аромата, който се разнася. Винаги съм предпочитала турско кафе, но преди седмица си взехме Jacobs cronat gold разтворимо и е страхотно. Пиех го със захар и сметана, от няколко дни само със сметана (или мляко). Не харесвам кафе смесено с нещо друго.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 13712

« Отговор #22 -: Юли 23, 2007, 21:05:05 »

Чисто кафе не пия. Влияе ми зле на здравето.
Чокафредо и ледено кафе от Дънкин Донътс е нещо друго. Cheesygrin
Имам и фрапе-шейкър, който се е износил от употреба Lol
В последно време деня си започвам с 3 в 1 айс, а през зимата с обикновено. Най-често това ми е единственото кафе за деня, но пък изживяването си струва. 8)
Активен

Mermaid
Newbie
*
Публикации: 5935

« Отговор #23 -: Юли 23, 2007, 23:07:02 »

Не пия кафе от година и половина. Тогава отказах цигарите и кафето вече не ми е нужно.

Докато го пиех предпочитах шварц. Не съм го отказвала нарочно, просто спря да ми се пие. Мъжът ми не пие кафе поради същата причина и по същия начин няма нужда от него. Преди го пиеше с мляко.

Фрапета и всякакви такива не употребявам.
Активен

Puhilinka
Newbie
*
Публикации: 464

« Отговор #24 -: Юли 23, 2007, 23:22:59 »

Може да се каже, че обичам кафе. Но никога не си поръчвам кафе на заведение- правят го отвратително. Ако е черно, обичам кафето да е от кафеварка, а не от машина, както и да е без захар. Обаче аз тук кафеварка нямам- имам само машина, поради което честичко си попийвам Лате макиато. Него си го пия и по заведения тук в най-различни вариации, като например Лате Кокос, Лате нус, Лате карамел и т.н... В България обожавам мокачиното в студена зимна вечер. Фрапе преди пиех доста, но напоследък съм станала антифенка на Нескафето. От Нескафе сърбам само 3в1, и то когато ме мързи да взимам филтър, да го пълня с кафе и да чакам да става цели 5 минути!  Big grin
Темата ми харесва, поради което само да кажа...Обожавам и миризмата на кафе, както и през зимата душгелове и лосиони с такъв аромат. Това е Smile
Активен
bella
Newbie
*
Публикации: 583

« Отговор #25 -: Юли 23, 2007, 23:42:00 »

Цитат на: "alexia"
Умирам за кафе,не мога без кафе. Сутрин слагам кафеварката, от онези кубинските май им казват, и бегом под душа. Пия го във всякакъв вид-в кафеварка,имам кафемашина,пия и нес,с мляко или сметана,или пък чисто,само да е без захар и да е силно и ароматно. И предпочитано поизстинало,което доста хора намират за странно. Обожавам Лате Макиато с Бейлис, мммм много е вкусно.

Alexia, това все едно аз съм го писала Big grin
И аз без кафе не мога. "Сутрин се събуждам с чаша горещо кафеееее"
За мен пиенето на кафе особено сутрин е ритуал,  и ако липства целия ми ден отива на кино  Mad На работа не пия кафе, има само някаква смотана машина, която го прави по-зле и от кафе Инка, ако си го спомняте от едно време, бабите мнооого я тачеха тая боза.
Обичам го силно, много ароматно, без значение топло или студено, в голяма чаена чаша, с малко мляко и без захар (иначе изяждам по един шоколад като седна).....LolLolLol
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
aaa
Newbie
*
Публикации: 973

« Отговор #26 -: Юли 24, 2007, 00:47:30 »

Аз пия шоконела Love eyes  Thumbup Ама заради сладичкото, то за  събуждане не става, а и при мен не действат ниакви кафета и тем подобни Rolling Eyes
Активен

Веднъж Малечко-Палечко станал кръводарител. Каква глупава и нелепа смърт...!
amber4e
Newbie
*
Публикации: 490

the sea inside...

« Отговор #27 -: Юли 24, 2007, 06:19:50 »

Не пия кафе, много рядко успява да ми хареса, а и не искам да ми пожълтеят зъбите (затова и не пуша).  Wink
Тези 3в1 са ми направо ужасни на вкус и на съставки - някакви сушени консервантни неща - не, мерси. Единствено понякога се кефя на нещата от Старбъкс (капучино,мокачино, фрапета) и то когато е едно шотче кафе + мляко,сметана, сладки сиропчета с най-различни вкусове, шоколад и т.н. Това вече не го водя кафе . Също харесвам как правят там ледени фрапета от кафе, зелен чай и шоколад (ама и те са минали покрай кафето, по скоро са мляко с лед, захар, сметана и разни аромати, но пък са много вкусни и КАЛОРИЧНИ, така че ги избягвам). Не обичам кафе, дразня се, че има хора, които без него не могат, че и пушат в същото време... и си мисля, че всяка зависимост е лошо нещо. Има толкова други начини човек да се събуди сутрин, кафето никога не ми е помагало. По-добре тичане 5-10 мин и всичко става точно. Smile
Активен

TiNki
Newbie
*
Публикации: 2015

« Отговор #28 -: Юли 24, 2007, 10:06:44 »

И аз много обичам кафе  Wub Сутрин като стана тичам до кухнята да си направя голяма чаша кафе с мляко.Имам си мярка-слагам определено количество мляно кафе и вода..и става перфектно.Остатъка допълвам с прясно мляко  Love eyes
Вече толкова много съм се влюбила в моето си кафе,че като отида някъде другаде на заведение например или в приятелка като ми направят кафе изобщо не ми харесва  Rolling Eyes Едвам го пия ...  Crazy
Кафето си го пия само с мляко.Без захар или мед  Stuart
По принцип пия веднъж на ден кафе,много рядко по две или повече защото не ми се отразява добре на сърцето и съня ми  Stuart
Активен

Перфектната Подготовка Предотвратява Провала на Представлението!
kpacu
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 2164

« Отговор #29 -: Юли 24, 2007, 10:32:12 »

Lol  Lol  Lol  Lol  Lol  Lol  Lol  Lol  Lol  Lol  Lol  Lol
Активен
Puhilinka
Newbie
*
Публикации: 464

« Отговор #30 -: Юли 24, 2007, 10:39:21 »

amber4e :    
МнениеПуснато на: Вто Юли 24, 2007 5:19 am    Заглавие:
Не пия кафе, много рядко успява да ми хареса, а и не искам да ми пожълтеят зъбите (затова и не пуша).

Аз пуша от 6 години и се ловя на бас,че зъбите ми са по-бели от твоите, при положение,че НИКОГА не съм използвала дори избелваща паста, камо ли други избелващи препарати. Без да преувеличавам, зъбите ми са като за реклама-подредени, равни и бели. Cheesygrin
И кафенце всеки ден допълнително. Ако заради това не пушиш и кафе не пиеш, хич не се лишавай- Божа работа. А шоколад не ядеш ли? щото същата работа по отношение на зъбите...
Активен
amber4e
Newbie
*

the sea inside...

« Отговор #31 -: Юли 24, 2007, 10:41:40 »

Цитат на: "kpacu"

аа не съм съгласна  Lol
Активен

Mermaid
Newbie
*

« Отговор #32 -: Юли 24, 2007, 11:03:58 »

Ми щом ние с мъжа ми не пием кафе не правим секс, явно. И всички други хора, които не пият кафе имат лошо отношение към секса  Lol  Lol  Lol  Велико откритие  Cheesygrin
Активен

aaa
Newbie
*
Публикации: 973

« Отговор #33 -: Юли 24, 2007, 11:28:14 »

Еми все още няма темичка за малко русалче - та знае ли ви човек Rolling Eyes  Lol
Активен

Веднъж Малечко-Палечко станал кръводарител. Каква глупава и нелепа смърт...!
bella
Newbie
*
Публикации: 583

« Отговор #34 -: Юли 24, 2007, 11:32:07 »

Цитат на: "amber4e"
Не обичам кафе, дразня се, че има хора, които без него не могат, че и пушат в същото време... и си мисля, че всяка зависимост е лошо нещо.

Не дей така с тая зависимост, то в деншно време от какво не сме зависими и от мобилния и от PC-то, и от секса, примерно.............
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #35 -: Юли 24, 2007, 11:54:03 »

Днес четох статия в един вестник. Ставаше въпрос за "кафе за ядене". В няколко чигагски кафенета предлагали т.нар. "еспесо". Било нещо като еспресо, но в твърд вариант и се ядяло с лъжичка  Cheesygrin Било испански патент
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9199

« Отговор #36 -: Юли 24, 2007, 12:03:38 »

Обожавам кафе. Пия го не за събуждане , аз за кеф.

Моето кафе винаги е дълго, винаги е 100% арабика (затова пия само Illy) , с мляко,без захар и полу-студено.
Всички останали екстрактни, кафеподобни , ароматизирани напитки за мен не са кафе.Обичам ги, пия ги с кеф, но не мога в никакъв случай да ги нарека кафе Smile
Активен

Sahne
Newbie
*
Публикации: 6741

« Отговор #37 -: Юли 24, 2007, 12:26:38 »

Цитат на: "bella"
Цитат на: "alexia"

Alexia, това все едно аз съм го писала Big grin
И аз без кафе не мога. "Сутрин се събуждам с чаша горещо кафеееее"
За мен пиенето на кафе особено сутрин е ритуал,  и ако липства целия ми ден отива на кино  Mad На работа не пия кафе, има само някаква смотана машина, която го прави по-зле и от кафе Инка, ако си го спомняте от едно време, бабите мнооого я тачеха тая боза.
Обичам го силно, много ароматно, без значение топло или студено, в голяма чаена чаша, с малко мляко и без захар (иначе изяждам по един шоколад като седна).....LolLolLol
и аз съм така  Cheesygrin  даже в момента си пиивам , прозореца до мен е отворен до край , че си димя и с цигарката Lol Обожасам кафе и както казахте вие , това е като сутрешен ритуал  Cheesygrin Тук го пия с мляко , иначе любимото ми кафе е сегафредо , само , че тука много скъпо деба  вчера разглеждах кафетата в магазина - един плик сегафредо беше към 15 евро  Mad
Беше ми свършило кафето и два дена пия капучино на прах в кутия , н о не е като кафето  Cheesygrin Вчера си взех някакво голд и сега като го пия и ми харесва  Cheesygrin Иначе много обичам фрапе и чокофредо обичам Блонд - много е яко , само дето няма общо с кафе , ама е хубаво  Cheesygrin
Активен

Don’t feed the forum trolls
lioness
Newbie
*

Just Married!

« Отговор #38 -: Юли 24, 2007, 14:32:14 »

Цитат на: "Sahne"

обичам Блонд - много е яко , само дето няма общо с кафе , ама е хубаво  Cheesygrin

Какво е това?  Rolling Eyes
Активен

blonde
Newbie
*
Публикации: 5502

« Отговор #39 -: Юли 24, 2007, 14:38:40 »

обичам Блонд - много е яко , само дето няма общо с кафе , ама е хубаво  Cheesygrin

Аз съм това. Razz  Razz  Razz
Активен
Sahne
Newbie
*

« Отговор #40 -: Юли 24, 2007, 14:42:28 »

Цитат на: "blonde"

Аз съм това. Razz  Razz  Razz
Lol  Lol  Lol  Lol еми не съм се изразила правилно де лиони  Lol  прочетох , че блонд обича чокофредо и исках да й напиша , че и аз много го обиачам и така  Lol  Обичам Блонд  Cheesygrin
Активен

lioness
Newbie
*

Just Married!

« Отговор #41 -: Юли 24, 2007, 14:46:15 »

Ми ползвай пунктуация, бре Сметано   Razz
Караш ме да се излагам тука  Razz
 Lol
Активен

Sahne
Newbie
*

« Отговор #42 -: Юли 24, 2007, 14:47:46 »

Ми ползвай пунктуация, бре Сметано   Razz
Караш ме да се излагам тука  Razz
 Lol
реших , че и без запетаа ще се разбере какво имам предвид  Lol  понякога ми е трудно да натискам копчето за запетая , губя време с него , а мисълта ми бързо изветрява Lol  Lol  Lol  Lol
Активен

Mermaid
Newbie
*

« Отговор #43 -: Юли 24, 2007, 14:52:58 »

Цитат на: "aaa"
Еми все още няма темичка за малко русалче - та знае ли ви човек Rolling Eyes  Lol

Да, трябва да се замислим и да спрем с това бездействие  Lol  Lol  Lol

Междувременно ако се върнем към кафето, може да се върнем и към секса  Lol  Lol  Lol  Хахахах готино

сори спирам спама
Активен

Sahne
Newbie
*

« Отговор #44 -: Юли 24, 2007, 15:50:43 »

Цитат на: "Mermaid"
Цитат на: "aaa"

Да, трябва да се замислим и да спрем с това бездействие  Lol  Lol  Lol

Междувременно ако се върнем към кафето, може да се върнем и към секса  Lol  Lol  Lol  Хахахах готино

сори спирам спама
що бе , аз лично обичам спама  Lol даже приятеля ми започна да ми вика - спамарче Smile щото видя във форума ни колко съм спамила  Lol
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #45 -: Юли 24, 2007, 21:55:49 »

Аз мразя кафе,но ми се налага през сесията.Започнах с половин лъжичка нес в една голяма чаша мляко към 6 вечерта,държеше ме до 2 и през нощта виждах зор докато заспя,но обикновено бях толкова уморена,че все заспивах в даден момент.И сутрин се събуждах и скачах като пружина,все едно току-що съм го пила тва кафе.Към края на сесията се докарах до три огромни чаши мляко с по една мощна лъжичка нес на ден.Без захар го пия.И със сламка,за да не ми пожълтеят зъбите.

Сега вече не пия(от 2 дни) не само защото приключи проклетата сесия,а защото си докарах и проблем от многото кафе,мляко,обезводняване и залежаване-имам си мини камък в бъбрека,тоест имах 2,но единия бе изпикан,след като ме накара да си видя всичките роднини...
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 11316

« Отговор #46 -: Юли 24, 2007, 23:50:31 »

Ооо, това по време на сесията не се брои изобщо! Аз както не мога да пия чисто кафе, ела ме виж като трябва да стоя будна 3-4 денонощия и да чертая проекти. Кафе с кола и енергийни напитки в ударни дози. По едно време съвсем бяхме откачили и набарахме едно кафе на зърна, което си бях купила за аранжировка на едни свещи - много ефикасно беше, защото хем е зверски силно, хем се занимаваш докато го дъвчеш и не ти се доспива..  Lol
Добре, че завършвам преди да съм минала на венозно...  Rolling Eyes
Активен

Tess
Newbie
*
Публикации: 1364

Just wanting the total happiness...........

« Отговор #47 -: Юли 25, 2007, 00:46:14 »

Кафето ми деиства зле  на стомаха.... Не пия кафе. единствено може да пия бяло фрапе, но само след ядене и то с хляб......
Активен

Аз и леглото ми се обичаме много..но будилникът не иска да ни разбере.. !!
amber4e
Newbie
*

the sea inside...

« Отговор #48 -: Юли 25, 2007, 06:28:13 »

Цитат на: "Puhilinka"
amber4e :    
МнениеПуснато на: Вто Юли 24, 2007 5:19 am    Заглавие:
Не пия кафе, много рядко успява да ми хареса, а и не искам да ми пожълтеят зъбите (затова и не пуша).

Аз пуша от 6 години и се ловя на бас,че зъбите ми са по-бели от твоите, при положение,че НИКОГА не съм използвала дори избелваща паста, камо ли други избелващи препарати. Без да преувеличавам, зъбите ми са като за реклама-подредени, равни и бели. Cheesygrin
И кафенце всеки ден допълнително. Ако заради това не пушиш и кафе не пиеш, хич не се лишавай- Божа работа. А шоколад не ядеш ли? щото същата работа по отношение на зъбите...

Късно го видях това, но все пак ще отговоря. Имам приятели и познати, които пушат и пият кафета и съм виждала какво се случва със зъбите ми. Аз също съм си вредила по подобен начин и знам каква е разликата между искрящо бели зъби и не толкова искрящо бели. Радвам се, че на теб цигарите и кафето не ти влияят, но аз не бих рискувала, твърде много се харесвам  Wink

А шоколадите, кафето и цигарите имат и много други последствия за организма (айде да не чета лекции, всички ги знаем за цигарите) - зъбите са най-малкият им страничен ефект. Кафето само по себе си не знам да е вредно, но не знам до колко са полезни тея прахчета и кондензирани сметани, от които правят нес кафетата, а и някой хора са направо зависими от една чаша. Айде шоколадът поне е вкусен и със спорт и диета човек може да си позволи да хапва. Ама кафе и цигари са не само гадни на вкус в момента, в който ги консумираш, но и след това оставят един много неприятен послевкус и мирис. Имам една приятелка, която пуши с кафето всеки ден. Много свястно момиче, поддържа се много и изглежда супер, ама като дойде на училище и седнем една до друга, направо ми убива ефекта от хубавия парфюм, с който съм се напръскала, а заговори ли ми от близо... става страшно.  Disgusted
Не искам да обидя никого, просто се обосновавам защо аз лично не съм фен на вашите сутрешни ритуали.  Big grin
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #49 -: Юли 28, 2007, 20:01:42 »

Мойту чогофредо си е тайна рецепта  Lol
Шегуфка
Разбивам си първо сместа с малко водичка, добавям млекце до половината на чашката, а в отделна чаша разбивам малко млекце с една бучка лед. Трябва да се получи гъста пяна, като сметанка. Ама ако не е студено млякото, пяната не ми се получава. Та слагам си малко подсладител и доливам с пяната. Става адски свежо питие за лятото. Ако се постарая, става на различни цветове, ама не се задържа дълго, щото в стомаха ми се смесва  Lol  Cheesygrin
Активен

Enti
Newbie
*
Публикации: 2074

« Отговор #50 -: Март 12, 2008, 17:08:16 »

Нека се поразмирише отново на кафе..

Това е единственото, което ме успокоява сутрин, т.е. ако бебо ме събуди прекалено рано, аха да почна да се ядосвам и се сещам, че Слави е оставил кафемашината включена, за да си доставя нужното удоволствие. Пия го дълго, с мляко, без захар. Даже следобед, когато понеча да си взема нещо сладко си казвам "айде, няма да е шоколад, ами капучино" т.е. за мен кафето е равносилно на наслаждаването на сладките работи. Преди аеробика пия едно за енергия и наистина ми я доставя. Мога и непосредствено преди лягане да пия кафе, не би ми попречило на съня.

В макдоналдс продават любимото ми лате макиато, даже Слави ме бъзика, че ако не било 3лв, кафето не представлявало интерес за мен  Lol В Шел пък е още по-приятно, защото е в огромна чаша с мнооого пяна. Да карам кола и да отпивам от този елексир е равносилно на оргазъм   Big grin
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #51 -: Март 13, 2008, 09:26:05 »

Сладко, мило кафе, не мога без него Cheesygrin особено ако е Лаваца
Активен
Cookies
Newbie
*
Публикации: 2675

Просто бисквитка...

« Отговор #52 -: Март 13, 2008, 11:30:49 »

Аз съм фен на млякото с нес, просто ми е голям кеф да го пия.  Wub Нямам проблем колкото и да изпия досега не ми се е отрязявало на съня. Cheesygrin                 
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #53 -: Март 13, 2008, 12:00:19 »

Ако изпия едно кафе към 5-6 и нататък и после няма заспиване, затова пия само сутрин кафе и то по 1
Активен
Mina
Newbie
*

« Отговор #54 -: Март 13, 2008, 12:13:22 »

Сутрин-Illy с мляко! Иначе не ми тръгва деня  Cheesygrin
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 14844

bizzetka

« Отговор #55 -: Март 13, 2008, 15:17:35 »

И аз обожавам ароматът на кафе. Най-много ми харесва, ако е правено на висока температура, има един плътен вкус. Еспресото ми е малко блудкаво, т.е. силно е, но като вкус не е нищо особено. Аз обичам дълго и с малко мляко или сметана. Най-много харесвам от италианските кафеварки, просто мирише на варено, или ако е еспресо машина, трябва да е много добра. Тия домашните не струват. Най-много ми харесва кафето в ОМВ. И не разбирам хората, които казват, че обичат кафе, а пият нес. За мен няма нищо общо с кафето, има вкус на онази детска Инка от преди време. Нито на плътност, нито на аромат има нещо общо с истинско кафе.
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #56 -: Март 13, 2008, 15:45:46 »

Ох, без кафенце за мен денят е ад.Започва да ме боли глава, спи ми се, ужас направо.
Преди няколко месеца бях получила сърцебиене и не пих кафе една седмица.Беше ужасно, не се чувствах добре, бях уморена...
Пия го дълго, с мляко или сметана, без захар.Сутрин като стана, пия едно, след това като отида в университета или на работа пия второ и след това към 4-5 още едно.3 ми е лимитът, рядко го прекрачвам.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #57 -: Март 13, 2008, 16:17:50 »

Аз обичам студено, дълго, силно кафе Cheesygrin Пък мляко/сметана са вече подробности. Мога и без тях.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #58 -: Март 13, 2008, 16:38:48 »

И аз съм фен на мляко с нес.Ама много мляко с половин ч.л. нес,сенца дзукеро.И не пия всеки ден,за да не привиквам,че не знам през сесията кво ще правя...странно,преди го пиех по принуда,а сега ми е готино...даже едва се удържам да не отида да си направя едно...
Активен
Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7080

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #59 -: Март 13, 2008, 17:15:49 »

Хич не ми е ясно, какво му пиете на това кафе.
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
лошото_момиче
Newbie
*
Публикации: 3110

« Отговор #60 -: Март 13, 2008, 17:29:04 »

Цитат на: Vivi
това е много вярно, аз и мога и без кафе и без секс Lol Lol
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 3976

« Отговор #61 -: Март 13, 2008, 17:40:29 »

Аз много обичам кафе, топличко, с плътен вкус и много сметана. Само дето после посещавам тоалетната през много малки интервали Lol Lol
Активен

лошото_момиче
Newbie
*
Публикации: 3110

« Отговор #62 -: Март 13, 2008, 18:06:45 »

Аз много обичам кафе, топличко, с плътен вкус и много сметана. Само дето после посещавам тоалетната през много малки интервали Lol Lol
вярно е!
установила съм, че е страшно лекарство за болни бъбреци. пиеш много вода и кафе и все си в тоалетната Smile
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #63 -: Март 13, 2008, 19:03:08 »

Ахахахах,голямо лекарство е,аз от кафе си докарах камъка  Cheesygrin Lol не е вредно,само ако пиеш много вода същевременно.Повече от 1,5л.
Активен
peace&violence
Newbie
*
Публикации: 1397

« Отговор #64 -: Март 13, 2008, 20:48:54 »

И на мен любимито ми кафе е от ОMV,няма друго такова! А в даскало на лафката има някаква машина на Нескафе,ама не от тея дето пускаш монети,ами като домашна кафемашина,само че прилича на мини-улична кафемашина  Rolling Eyes Прави много яко кафе с мляко.И като ида някъде в някое кафене и все си мечтая за кафето от даскало.
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.
Pupi
Newbie
*

« Отговор #65 -: Март 13, 2008, 21:30:51 »

Аз все още кафе не мога да близна. Иначе аромата му ми е любим. Когато мъжо си поръча кафенце, аз обирам каймака и все ме базика, че това ми е месечната доза. Ако кусна повече от това, съм направо като зомби и се треса ужасно много.
А как ми се пийва кайве  Rolling Eyes
Активен

Cookies
Newbie
*
Публикации: 2675

Просто бисквитка...

« Отговор #66 -: Март 13, 2008, 23:23:46 »

Аз обичам студено, дълго, силно кафе Cheesygrin Пък мляко/сметана са вече подробности. Мога и без тях.

Казват, че така се пиело против бръчки Wink
Активен

SwEeT
Newbie
*
Публикации: 419

« Отговор #67 -: Март 15, 2008, 00:40:04 »

Аз изобщо не обичам кафе.
И цял пакет захар да му сложа пак ще ми горчи,а и не ми действа мн добре и на др работи,ама сега няма да казвам,че ме е срам  Shame
Активен

!!! Истината боли,но това не означава,че лъжата лекува !!!!
aleto
Newbie
*
Публикации: 7097

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #68 -: Март 15, 2008, 16:20:47 »

И аз не пия кафе.Само като съм на работа и съм на крайна фаза откачане и умора пия по 2 и половина айс-кафета в бутилка от минерална вода.После съм като хамстер.
Активен

watermelon_
Newbie
*
Публикации: 76

Мъниче :)

« Отговор #69 -: Март 15, 2008, 18:42:46 »

Много обичам кафе! Пия го дълго с мляко и захар! Smile Stuart
Активен

Влюбена,загубена и няма идея къде се намира... Smile
mariiche_17
Newbie
*
Публикации: 279

Ju$† uN!qU€ -_-_- $€n$a†!°n <<< $o $w€€t

« Отговор #70 -: Март 15, 2008, 19:02:52 »

Хм..  Smile кафето не е част от моето ежедневие.. Stuart а и пия само мляко с нес и евентуално 3 в 1 (ако се случи да ми се допие) ..но на скоро нашите си взеха някаква кафемашина и прави невероятно кафе и от време на време си пускам по едно кафенце но задалжително слагам поне 5 лъжички захар  Rolling Eyes
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2350

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #71 -: Март 15, 2008, 19:12:33 »

Аз не обичам кафе, още по-малко "аромата" му  Crazy А и вкуса, който оставя във устата после ..
Пия само 3 в 1 и разни сладки нес-кафета, фрапета и т.н.
Активен

Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!

Magic Cubes
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7267

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #72 -: Март 15, 2008, 21:22:53 »

Кафе пия всякакво и по много. Половинката ме приучи към сметани/млека/захар, иначе не съм им особен фен. Много обичам кафе с уиски, изключително рядко мога да пия кафе с коняк, ама много зависи от коняка. Примерно комбинацията Плиска+кафе ми е гадна. А по време на сесия си правя кафе в кубинска /китайска/ кафеварка и го пия с две лъжички нес.
Харсват ми тоя тип кафеварки по няколко причини - мога да си направя кафето отровно силно с половин щипка сол в резервоарчето за кафе, преди да я завия и да я бутна на котлона. Освен това като ми е табиетлийско си стържа индийско орехче и/или канела - на същия принцип се прибавя. Няма такова удоволствие. В общи линии, понеже съм с наследствено ниско кръвно налягане, не си представям как ще почна да се треса или да треперя от кафе, но си мисля за гостите и къдем нейде из дебрите и едно безкофеиново - за такива случаи. Миризмата на кафе сама по себе си е в състояние да ме настрои много... романтично, да кажем. Всякакви торти и чудеса с есенция кафе биват ометени, а по принцип по торти не си падам.
Активен

peace&violence
Newbie
*

« Отговор #73 -: Март 16, 2008, 09:54:18 »

едно кафенце но задалжително слагам поне 5 лъжички захар  Rolling Eyes

Това ми прилича повече на кекс,отколкото на кафе.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 13069

A believer

« Отговор #74 -: Март 16, 2008, 15:56:23 »

Аз пия горещо 3 в 1 даже в момента. Не обичам горчиво кафе, хич.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

mariiche_17
Newbie
*

« Отговор #75 -: Март 17, 2008, 08:50:25 »

едно кафенце но задалжително слагам поне 5 лъжички захар  Rolling Eyes

Това ми прилича повече на кекс,отколкото на кафе.
хаХАха  Cheesygrin има нещо такова ...
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #76 -: Март 17, 2008, 14:13:13 »

Днес пих почти всички разновидности на кафе  Cheesygrin За справка - 1 капучино, 1 еспресо, 1 шварц кафе, 1 фрапе  Smile И още ми се спи  Sad
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7267

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #77 -: Март 17, 2008, 17:39:24 »

http://www.justsayhi.com/bb/view/how-addicted-to-coffee-are-you

А вие?
« Последна редакция: Март 17, 2008, 17:41:21 от Galina_Dim » Активен

peace&violence
Newbie
*

« Отговор #78 -: Март 17, 2008, 17:55:26 »

69%
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #79 -: Март 17, 2008, 17:57:47 »

56% - което според мен не е много реално Smile
Активен

Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #80 -: Март 17, 2008, 19:25:24 »

You scored 75%!

Тц,тц кофеиноманка.
Активен
mariiche_17
Newbie
*

« Отговор #81 -: Март 17, 2008, 20:13:34 »

I am 54 % addicted to coffee  Lol
Мисля че не е вярно обаче  Kiss Stuart
Активен

deepdowndirty
Newbie
*

« Отговор #82 -: Март 17, 2008, 20:21:46 »

81%, особено силно и без всякакакви захарни неща вътре, може малко мляко отвреме на време Cheesygrin
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #83 -: Март 19, 2008, 11:24:46 »

I am 79% addicted to coffee  Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 7030

« Отговор #84 -: Март 20, 2008, 18:52:22 »

Аз съм 29%, което е нормално,като се има предвид, че пия кафе само за удоволстиве, когато ми скимне- сиреч към 1 седмично   Lol и то капучино

Утре ще пием с майка ми в Онда  Wub
Активен
SwEeT
Newbie
*
Публикации: 419

« Отговор #85 -: Март 20, 2008, 19:13:27 »

аз съм 0% пристрастена.
няма ги моите отговори   Sad
Активен

!!! Истината боли,но това не означава,че лъжата лекува !!!!
JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3787

...dreamer...

« Отговор #86 -: Март 21, 2008, 01:00:22 »

You scored 52%!
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #87 -: Март 21, 2008, 10:29:05 »

Днес пих почти всички разновидности на кафе  Cheesygrin За справка - 1 капучино, 1 еспресо, 1 шварц кафе, 1 фрапе  Smile И още ми се спи  Sad
Изумявят ме такива хора, които след такъв прием на кофеин и им се спи. Аз след повече от едно кафе на ден като си легна вечерта не мога да заспя с часове и се побърквам. А преди пиех бая повече кафета. Сега само едно сутрин с млекце Cheesygrin
Активен
Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #88 -: Март 21, 2008, 10:55:02 »

Майка ми всяка вечер преди да си легне изпива огромна чаша кафе. Казва, че й помага да заспи Lol
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #89 -: Март 21, 2008, 11:19:27 »

Изумявят ме такива хора, които след такъв прием на кофеин и им се спи. Аз след повече от едно кафе на ден като си легна вечерта не мога да заспя с часове и се побърквам. А преди пиех бая повече кафета. Сега само едно сутрин с млекце Cheesygrin

Ми то е въпрос на навик, според мен.Обяснявам си го с това, че организмът ми е привикнал към голямата доза кофеин, която приемам ежедневно и не му прави впечатление вече.Хората, които не пият често кафе, не са привикнали и следователно и едно кафе им действа събуждащо.
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #90 -: Март 21, 2008, 12:59:18 »

Майка ми всяка вечер преди да си легне изпива огромна чаша кафе. Казва, че й помага да заспи Lol
Аха значи не само аз имам такива познати Lol
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #91 -: Март 21, 2008, 13:12:32 »

Аха значи не само аз имам такива познати Lol

и мойта майка е същата...пие едни конски дози кафе...по всяко време........ Rolling Eyes
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 976

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #92 -: Март 21, 2008, 14:55:34 »

Много сладка тема... А чак сега я виждам...

Точно допих кафето си (към което съм 58% пристрастена)... Второ за днес, но по принцип пия по едно, а и без нито едно пак ми е екстра. И аз като някой по нагоре в темата се наслаждавам повече на самия ритуал по приготвянето и малкото загубено време рано сутрин седнала спокойно пред чашката, компютъра и огледалото със спирала в ръка....  Smile
Не съм почитателка на нес-а, но обичам да ми е сладичко и сметанено...  Stuart

Само недоумявам защо машината в университета като и кажа, че искам много захар ми прави горчиво кафе  Shocked Lol
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #93 -: Март 21, 2008, 15:26:32 »

Eдна супер интересна статия по темата за кофеина:

http://www.bb-team.org/articles/1690/
Активен
Vivi
Newbie
*

« Отговор #94 -: Март 21, 2008, 15:53:38 »

Много интересна статийка.
Когато е в нормални дози е ок, но всичко прекалено е вредно.
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #95 -: Март 21, 2008, 16:10:58 »

И другото, което ми направи впечатление - схемата за прием на кофеин Smile
Активен
alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #96 -: Март 24, 2008, 16:05:40 »

Аз пия кафе. Само сутрин. Нес кафе класик. Една лъжичка нес, две лъжички захар. Повече- не, щото нервите ми няма да издържат. Случвало се е и следобяд да пия, номного рядко и то пак доста слабо. Иначе го пия кафето основно за кръвното ми, че е ниско
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 3976

« Отговор #97 -: Март 24, 2008, 19:42:56 »

И аз имам ниско кръвно и по-добре от кафето и колата ми се отразява айрян със сол. И разбира се не оставам без шоколад.
Активен

Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #98 -: Март 24, 2008, 19:50:08 »

Аз си имам ритуал с кафето. Сутрин щом стана, веднага си правя 1 голяма чаша доста силно и ароматно кафе. Обичам Якобс, и май напоследък само такова си купувам. Оставям чашата до компютъра, който малко преди това съм включила и чакам да се зареди, и започвам да подреждам стаята, да си мия зъбите и да се реша... През това време в цялата ми стая се носи аромата на прясно свареното кафе и ме кара да се чувствам "у дома"...
Активен
AlwAyS_Will_Be
Newbie
*
Публикации: 174

Ramones

« Отговор #99 -: Април 23, 2008, 15:26:35 »

Обичам да пия кафе. А много ми харесва капучиното  Wink . Чисто кафе не харесвам .А идеалното кафе ... ще да е с мляко,повечко канела и много много бита сметана и пяна  Cheesygrin Cheesygrin
Иначе не пия всеки ден кафе ,не изпитвам нужда.
Дори по някой път съм си правила кафе ,за да заспя  Cheesygrin .
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #100 -: Април 23, 2008, 21:05:59 »

А аз чух, че колкото по-сладко е кафето, толкова по-силно е действието му Rolling Eyes Вярно ли е?
Активен

PPP
Newbie
*
Публикации: 2666

« Отговор #101 -: Май 02, 2008, 22:25:57 »

За това не знам, но аз кафето го пия с 3-4 захарчета, даже кафяви в повечето случаи и ме разтреперва понякога, та може и да е вярно.
Иначе кафе пия всеки ден. Обичам го във всякакъв вид, дълго(най-вече), късо, нормално, със сметана, без сметана и т.н. Но най-мразя кафе без захар, просто даже ми е трудно да го преглътна. Фрапето за предпочитане бяло, го пия с много захар.

Забелязала съм, че (при положение, че все още пуша Smoking Cursing) цигарата не ми е "сладка" без кафе. И още нещо също странно за мен когато съм спирала цигарите за месец, два съм забелязала, че и кафе не ми се пие  Rolling Eyes.
Активен
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #102 -: Май 02, 2008, 22:58:14 »

Ммм.. невероятна тема... Love eyes

Аз съм според теста 79% пристрастена към кафето, но според мен и всички, които ме познават - някъде около 90% (10%-те процента ги смъкна приятелят ми, защото когато за седмица живях у тях и за миг не си помислих за кафе Oreol )

Рано сутрин го пия късо, с малко мляко и без захар (повръща ми се от сладко кафе, повръщала съм!). Следобед и малко по-блудкаво лате става... ако издържа на две кафета за целия ден съм добре, в екстремни ситуации пия по 4-5.

За кафето късно вечер - имаме познати италианци, които ме научиха да пия след вечеря късо, силно и чисто кафе. Добре е за храносмилането, а в комбинация с вино по време на вечерята няма и помен от безсъние... Smile Когато съм при майка ми и баща ми зад. се пие кафе тогава Smile

Както Ния каза - най-хубавото на кафето му е аромата. Когато ми е мъчно за вкъщи - не пуддинг, а каффее...

Поздрав с Брайън Адамс, възпял нас, жените и Него, кафето...
She's black coffee - little bit 'o cream
Sweet brown sugar - my midnight dream
Black pearl - my kinda girl
Just the kind of thing to rock my world
Black pearl - she's my kinda girl
Активен

C’est tout!
Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #103 -: Май 03, 2008, 19:12:57 »

Мишел, какво кафе си купуваш тук? Аз редувам зелен с червен Якобс... Мерак ми е да си взема Чибо, но не ми се занимава с това да го меля в магазина  Unsure
Активен
Josefine_
Newbie
*
Публикации: 46

FLASHDANCE

« Отговор #104 -: Май 03, 2008, 19:24:46 »

You scored 83%!
еми какво да кажа пристрастена съм си  Big grin
Активен

He's the kind of guy who thinks he's smart,
he's the type that always looks the part,
he's on the make, he's on the take,
and I'd never let him touch my heart
michelle
Newbie
*

« Отговор #105 -: Май 03, 2008, 19:40:41 »

Мишел, какво кафе си купуваш тук? Аз редувам зелен с червен Якобс... Мерак ми е да си взема Чибо, но не ми се занимава с това да го меля в магазина  Unsure

Оо, аз и тук, както в България, карам на принципа "В никакъв случай немско кафе" (въпреки че зеленият Якобс наистина е хубав..) и си купувам Лавацца и Сегафредо.

Повярвай ми, радвай се, че трябва сама да си го мелиш, това е предпазна мярка, взета от властите срещу това кафе..  Laugh То дори не мирише на кафе, един такъв сладникав аромат има.. А е и кисело леко..  Аз умрях от смях тук като пазарувах с едно момиче и тя съзря големият Чибо-щанд: "Ооо, Чиибоо! Любимото ми кафе!". Аз я погледнах ококорено и я питах кафе пила ли е изобщо през живота си, тя компетентно каза "да", купи си пакетче и към къщи. На следващия ден решавахме задачи заедно и аз направих кафе, което тя естествено много повече хареса от чибо-то...
Активен

C’est tout!
Nina
Newbie
*
Публикации: 901

« Отговор #106 -: Май 03, 2008, 20:10:29 »

Лаваца Интензо, от капсулките, чисто, без захар
макар, че в изблици на просветление може и с мъъъъничко мляко
нищо друго не признавам след като го опитах този вкус
аромата и плътността му са несравними (е, да вметна, че все пак нямам голям опит с марките и продължителността, но пък съм се засилила да наваксам, особено през последните месеци  Lol
сега съм фенка и на Мокачиното на Нескафе, жалко че директно се прави със захар, но тъй като това е и единствената напитка, която мога да понасям да пия със захар, мога да го преживея  Cheesygrin
Активен
michelle
Newbie
*

« Отговор #107 -: Май 03, 2008, 20:31:23 »

@Nina,

наистина е хубаво Лаваца Интензо.. Аз сега си събирам пари за пад-кафемашина, защото много ме изкушават различните вкусове, но..  Unsure леко е загубена каузата.. Вече два пъти се изправям пред дилемата "Кафе или Обувки" и решението в 100% от случаите е в полза на втората алтернатива.
Активен

C’est tout!
Bambina
Newbie
*

« Отговор #108 -: Май 04, 2008, 12:46:25 »

На мен ми някаква мечта да си взема специална кафемашина, с всичките й екстри за еспресо, капучино, видове лате, възможност за работа с повече видове кафе -смляно и на зърна (като тези на Делонги, АEG, примерно) , но са ужасно скъпи, мамицата им Smile Иначе на Лавацата съм фен и аз Smile
Активен
aleto
Newbie
*

« Отговор #109 -: Май 04, 2008, 13:14:18 »

Бахти,добре,че не пия кафе,защото сигурно щях да заприличам на вас. Lol
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #110 -: Май 04, 2008, 13:32:31 »

На мен ми някаква мечта да си взема специална кафемашина, с всичките й екстри за еспресо, капучино, видове лате, възможност за работа с повече видове кафе -смляно и на зърна (като тези на Делонги, АEG, примерно) , но са ужасно скъпи, мамицата им Smile Иначе на Лавацата съм фен и аз Smile

Ох, не ми говори.. баща ми е абсолютно вманиачен на тема "къфе" и си купи точно такъв кафе-автомат Делонги.. майка ми щеше да го застреля - не, че и тя не обича да пие хубаво кафе, но просто той постоянно й мрънка за четката за прахосмукачка, която струвала 400 лв... Наистина се усеща разликата когато кафето ти е приготвено от току що смлени зърна.
Та аз за година и нещо свикнах на "хубавото", но по едно време станах студентка и то далеко от вкъщи.. и сега карам на обикновената еспресо-машина, купена по E-Bay за 20 евро, че новите бяха по 120 и така...
Поне на Коледа си припомних колко ми е хубаво вкъщи Big grin
Активен

C’est tout!
belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #111 -: Май 04, 2008, 14:28:59 »

Пия Лаваца и Сегафредо. Просто има кой да ми праща. Тук цените на това кафе са завишени с поне 500%. Обичам ирландско- с уиски, сметана и захар  Wink Най-хубавото, което съм пила, беше едно, което брат ми ми донесе- от Гватемала, насипно. Докато го пих, забелязах мастни капчици отгоре. Е нямаше никъде толкова ароматно кафе.
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #112 -: Май 05, 2008, 13:28:56 »

Ирландско обичам и аз Cheesygrin Даже мога да си сипя още сега, в сутрешното кафе, защото по-късно съм на зъболекар, та да се отпусна предварително Lol
Активен
aleto
Newbie
*

« Отговор #113 -: Май 05, 2008, 13:51:01 »

И да му дъхкаш на джибри.Аз веднъж го бях направила тоя номер и изсмуках едно кило олипси,голии и прочие лютиви банбончета.
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #114 -: Май 05, 2008, 13:52:39 »

Lol Говорим за малко. Ама не твоето малко (100 ml.), а моето Lol
Активен
michelle
Newbie
*

« Отговор #115 -: Май 05, 2008, 13:57:40 »

Мен пък моята зъболекарка редовно ме черпеше с пияни вишни, когато щеше "особено много да боли".. Ама и да не ти е много близък зъболекарят, ще те разбере.. спокойно, пий си..  Wink
Активен

C’est tout!
aleto
Newbie
*

« Отговор #116 -: Май 05, 2008, 14:01:22 »

Lol Говорим за малко. Ама не твоето малко (100 ml.), а моето Lol

Confused

Сега се сетих в щатите как ще си поръчвам пиене-"double double please".

Моя зъболекар веднъж си цръкна в лицето упойката,явно ми проби венеца и видях как си изфъстя по маската.Ако не насирах от страх,щях да се посмея.

А перво е ходил на един зъболекар,дето си е пускал върли чалги и е щракал с пръсти постоянно. Lol

Мен пък моята зъболекарка редовно ме черпеше с пияни вишни, когато щеше "особено много да боли".. Ама и да не ти е много близък зъболекарят, ще те разбере.. спокойно, пий си..  Wink

От тия пияни вишни,трябва сигурно да умра от диабет,докато ме хване нещо.

Аз имам въпрос: по колко чаши кафе пиете на ден и какви чаши?Последната в колко я изпивате?
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #117 -: Май 05, 2008, 14:09:26 »

Хаха, и аз се замислих за сутрешното кафе на Бамби...

Еми аз пих рано, в 7 и 30 едно (при вас е било 8 и 30), сега съм на път да си направя още едно, че трябва да започвам да уча...
Активен

C’est tout!
Bambina
Newbie
*

« Отговор #118 -: Май 05, 2008, 14:10:40 »

Ставаме две с диабета Big grin

Моята зъболекарка е луда Lol Докато ми бие упойката говори по телефона, обсъждаме си предавания (аз само чрез звуци тип мхм ъхмх и леко бучене ) и най-ранният час, в който ме взима е 4- 5 часа следобед; просто оттогава и започва работното време. Но пък ми е супер спокойно с нея, много е предразполагаща.

Ами от тия по-големките чаени чаши - кафе до половината и по-нагоре + допълвам с мляко, най-често. Последната съм я пила и в 6-8 часа вечерта. До 3-4 кафета на ден съм стигала, но принципно гледам да се ограничавам с 1-2. В някои дни кафе изобщо не пия, пък.

Ми моето сутрешно е така Lol
Активен
michelle
Newbie
*

« Отговор #119 -: Май 05, 2008, 14:14:40 »

Докато ми бие упойката говори по телефона

Моята ми е бръмчала с машинката в устата, докато говори по телефона.. Така ужасено я гледам в такива моменти.. Unsure
Активен

C’est tout!
Bambina
Newbie
*

« Отговор #120 -: Май 05, 2008, 14:18:03 »

Ми сигурно и аз така съм я гледала Big grin
Активен
Kathalina
Newbie
*
Публикации: 28

« Отговор #121 -: Май 05, 2008, 14:27:50 »

Нищо не ми действа по-добре сутрин от миризмата на кафенце,поднесено под носа ми в синхрон със звученето на някоя любима песничка... Ставам с усмивка и сякаш целия ден е просто отличен.
Кафето го обичам много силно , обилно подсладено; Виенско, Ирландско, със сладолед, всякакви специалитети и дори 3 в 1..... започнах да звуча като кофеино-наркоман....  Lol
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #122 -: Май 06, 2008, 14:57:58 »

На мен сутрин мъжът ми слага кафеварката на котлона, докато стана и после ми прави мноого хубаво кафе (с капка Бейлис). Като отида на работа обикновено пия още едно с колегите, защото ни го носят много хубаво и вкусно. А ако се прибера рано и имам да си домакинствам, остатъка от сутрешното кафе си го пия студено с мляко. Винаги пия чаена чаша.
Понякога адски много ми се допива заради вкуса и ритуала, тогава се наливам с безкофеиново.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 976

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #123 -: Май 11, 2008, 11:41:37 »

Няма по голямо удоволствие от сутрешно кафе след секс  Cheesygrin Cheesygrin Разполагам се рошава (и същевременно с усещането, че съм безкрайно чаровна) в някое канапе, вдъхвам от аромата и бавно отпивам.... мммм....
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #124 -: Май 14, 2008, 16:38:59 »

Няма по голямо удоволствие от сутрешно кафе след секс  Cheesygrin Cheesygrin Разполагам се рошава (и същевременно с усещането, че съм безкрайно чаровна) в някое канапе, вдъхвам от аромата и бавно отпивам.... мммм....
Ох, аз пък имам чувството, че не мога да правя секс преди сутрешното си кафе.. Или толкова силно ще си представям как отпивам от чашата скъпоценна течност, че ще съм по-горчива и от турско кафе  Razz
Активен

C’est tout!
cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #125 -: Юни 07, 2008, 10:09:05 »

Аз пък не мога да пия дори чаша кафе!Родителите ми са пристрастени,баща ми пие по 6 кафета на ден (от скоро му е забранено заради сърцето).Имаме си прекрасна машина...прави такива пяни!И ме е изкушавала няколко пъти.Правя си прозрачно кафе и пак треперя цялата,гади ми се...По-скоро съм склонна да пия мляко с мааалко кафе!Пък в заведение да си поръчам кафе-бляяяяк!Много гадно го правят!И силно!
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #126 -: Юни 07, 2008, 10:35:50 »

А ако ти харесват видът и вкусът му, защо не пиеш безкофеиново. Аз много харесвам вкуса му и мога да пия постоянно, кафето ми е просто символ на почивката - да си вдигна краката или да се опъна пред компютъра, но не изпитвам необходимост от самия кофеин, затова след първото кафе всяко следващо ми е безкофеиново.
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #127 -: Юни 07, 2008, 15:46:45 »

А ако ти харесват видът и вкусът му, защо не пиеш безкофеиново. Аз много харесвам вкуса му и мога да пия постоянно, кафето ми е просто символ на почивката - да си вдигна краката или да се опъна пред компютъра, но не изпитвам необходимост от самия кофеин, затова след първото кафе всяко следващо ми е безкофеиново.
и аз съм така.....а и без това се разтуптявам винаги......кофеиновото ми е една доза...от там нататък само безкофеиново  Stuart
Активен

cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #128 -: Юни 07, 2008, 17:09:43 »

Аз не мога и едно кофеиново да изпия.Вкуса попринцип ми харесва,но като се разтуптя ми се догажда от него...
Ще пробвам с безкофеиново...не се бях сетила да си купя Cheesygrin
Активен
alin
Newbie
*

« Отговор #129 -: Юни 11, 2008, 10:43:18 »

А безкофеиновото кафе не е ли с по-различен вкус от обикновеното?
Аз принципно заместители не харесвам.
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #130 -: Юни 11, 2008, 12:49:32 »

ами на мене ми е същия вкус...абе то си зависи и от марката май
Активен

kotanka
Newbie
*
Публикации: 2141

« Отговор #131 -: Юни 12, 2008, 16:38:14 »

Аз скоро си купих една огромна чаша- овчица  Cheesygrin, побира към 500 мл  Cheesygrin. Сутрин си правя кафето и го сипвам в чашата + догоре пълна с мляко. Обичам да си го пия бавно, така ми доставя удоволствие. Пия го към 2,3 часа  Cheesygrin и то стане обяд. Някой път си оставам по няколко глътки, за следобяд. Това в случай че съм си в нас, иначе ако излизам си пия и навън кафенце  Big grin.

Безкофеиновото не ми е вкусно, няма ми същия вкус, не ми харесва  Rolling Eyes
Активен
Bambina
Newbie
*

« Отговор #132 -: Юни 12, 2008, 20:11:50 »

Аз кафето и заради кофеина го пия.
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #133 -: Юни 14, 2008, 20:15:45 »

така,така...както казва един колега-"безалкохолната бира и безкофеиновото кафе са първата крачка към гумената кукла"  Lol

Бамбиелка,и аз така..преди и аз се тресях от нес на върха на лъжичката,ама сега вече си сипвам по половин лъжица в млякото...и така три пъти дневно  Cheesygrin Преди го пиех като лекарство,за да си свърши работата,обаче сега умирам за кафе в много мляко.По този случай отивам да си направя  Big grin
Активен
one22
Newbie
*
Публикации: 2

« Отговор #134 -: Юни 17, 2008, 11:22:56 »

Първо да ви кажа здравейте от мен-имате страхотно форумче Smile,а сега за кафето,аз не си падам по много силно кафе- най обичам бяло фрапе,а сутрин пия 3 в 1 Smile
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #135 -: Юни 17, 2008, 14:48:23 »

Първо да ви кажа здравейте от мен-имате страхотно форумче Smile,а сега за кафето,аз не си падам по много силно кафе- най обичам бяло фрапе,а сутрин пия 3 в 1 Smile
здрасти, защо не се представиш в някоя друга подходяща за това тема  Wink
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #136 -: Юни 20, 2008, 15:21:28 »

така,така...както казва един колега-"безалкохолната бира и безкофеиновото кафе са първата крачка към гумената кукла"  Lol

Бамбиелка,и аз така..преди и аз се тресях от нес на върха на лъжичката,ама сега вече си сипвам по половин лъжица в млякото...и така три пъти дневно  Cheesygrin Преди го пиех като лекарство,за да си свърши работата,обаче сега умирам за кафе в много мляко.По този случай отивам да си направя  Big grin
Знаех си Cheesygrin
Активен
Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #137 -: Юни 22, 2008, 16:24:40 »

Днес пробвах Nescafe Cool. Много ми допадна, има лек ванилов вкус. Много приятно Smile
Преди бях пила Якобс айс кафе, но нещо не ме изкефи Smile

А иначе някой знае ли точно как се прави Чокофредо?
Активен

БебиТа
Newbie
*
Публикации: 40

« Отговор #138 -: Юни 23, 2008, 00:36:14 »

И аз исках да питам за чокофредото...
 Иначе мн обичам Нескафе във всякакви форми -топло,студено,фрапе, с мляко,без....
Активен

Дай на едно нещо име и то ще стане реалност!!!
paiachka
Newbie
*

« Отговор #139 -: Юни 23, 2008, 10:21:37 »

Ох, не знам дали съм писала тук за това, ама да си кажа...
Свеки взеха кафемашина за шварц  Wub Както не обичам гъсто, прекалено силно кафе, направо ми е префектно. Едно такова редичко като водичка. За поене е перфектно. От гъстото все имам чувството, че ми остават полипи по гърлото  Razz
Както и да е, много му се кефя, аз си го правя доста силно и си пийвам една средно голяма кафена чаша. Най-хубавото е, че не се разтрепервам, а просто ми е гот.
Активен

Magic Cubes
Bambina
Newbie
*

« Отговор #140 -: Юни 23, 2008, 13:32:50 »

Аз напоследък разнообразявам с тъмно мокачино, макиато, лате, мммм Smile
Активен
euphoria
Newbie
*
Публикации: 3682

« Отговор #141 -: Юни 23, 2008, 21:42:53 »

Аз пък напоследък се зарибявам на конски дози еспресо с кофимейт и кафява захар...
Активен

when it comes, it comes unannounced and it feels like a matador is taunting me with his reddest red cloth
mavina
Newbie
*
Публикации: 88

срамежливка

« Отговор #142 -: Юни 29, 2008, 18:51:43 »

Аз сутрин пия кафе със малко сметана,без захар.Обичам го студено.Иначе много харесвам аромата на кафе.Обичам и бяло фрапе ама то е за следобеда.Някой ако може да ми каже как точно се прави ,че все не мога да го издокарам.Все нещо не мога да му скопосам. Confused
Активен

mavina
Bambina
Newbie
*

« Отговор #143 -: Юни 30, 2008, 21:09:28 »

Ами хватката на фрапето май е в разбиването, т.е. в машинката Rolling Eyes
Активен
Catherine
Newbie
*
Публикации: 6671

Heart follower

« Отговор #144 -: Юли 01, 2008, 13:05:25 »

Обичам и бяло фрапе ама то е за следобеда.Някой ако може да ми каже как точно се прави ,че все не мога да го издокарам.Все нещо не мога да му скопосам. Confused

И аз много го обичам и съм станала майстор.  Cheesygrin Преди 1-2 години имаше промоция на Нескафе с фрапе-машинка и си взехме. Много е добро. Аз си го правя като "фрапирам" 2 чаени лъжички с вода и захар, после доливам мляко и мнооого лед. Става екстра.  Wub Особено за летните сесии, когато хем ти е горещо, хем ти се спи, а имаш да научиш 20 лекции за един ден.  Lol
Активен

mavina
Newbie
*

срамежливка

« Отговор #145 -: Юли 01, 2008, 23:18:10 »

Katherine,мерси за рецептичката.Ще ми е от полза.
Активен

mavina
michelle
Newbie
*

« Отговор #146 -: Юли 08, 2008, 01:14:34 »

Уф, да се оплача, че си занижих критериите за кафе отвсякъде Razz Гадно е, но няма как.. Покрай тия изпити имам нужда от толкова голямо количество кофеин, че е абсурд постоянно да си правя еспресо и да се наслаждавам на вкуса и аромата до безкрай... Та минах на нес с мляко - събужда по същия начин, но.. такова пия само като съм на палатка, по дяволите... Frown
Активен

C’est tout!
paiachka
Newbie
*

« Отговор #147 -: Юли 08, 2008, 10:09:18 »

Ммм, пия най-прекрасното шварц-кафе  Wub...с 5 лъжички захар  Lol  Red face
Активен

Magic Cubes
michelle
Newbie
*

« Отговор #148 -: Юли 08, 2008, 10:12:55 »

Ммм, пия най-прекрасното шварц-кафе  Wub...с 5 лъжички захар  Lol  Red face
Razz както дечицата в детската градина казват(-ха, по мое време Lol) - БЛЯК! Това боза бе, Пая мила моя, не кафе!
Ох, аз отивам да си направя силно еспресо и започвам учебната дейност.. Smile
Активен

C’est tout!
paiachka
Newbie
*

« Отговор #149 -: Юли 08, 2008, 10:16:36 »

Lol Баща ми веднъж направи грешката да си пийне от мое кафе.. Направо му се събра джучката  Lol Lol
"Какъв е тоя шаруп бе!!!! Бляяяяяя Crazy"

Не мога да го пия горчиво.. Като цяло не обичам горчиво изобщо. Пия/ям кисело, сладко, люто и т.н, но горчиво.. ewwww
Активен

Magic Cubes
mavina
Newbie
*

срамежливка

« Отговор #150 -: Юли 23, 2008, 20:28:12 »

Lol Баща ми веднъж направи грешката да си пийне от мое кафе.. Направо му се събра джучката  Lol Lol
"Какъв е тоя шаруп бе!!!! Бляяяяяя Crazy"

Не мога да го пия горчиво.. Като цяло не обичам горчиво изобщо. Пия/ям кисело, сладко, люто и т.н, но горчиво.. ewwww
Lol Lol Lol Lol Lol LolИ аз го пия без захар.Нека някой да ми вземе кафето ако може. Lol Lol Lol
Активен

mavina
Nakom
Newbie
*
Публикации: 2323

« Отговор #151 -: Юли 23, 2008, 20:40:55 »

Преди го пиех без захар, черно и горещо, горчиво като живота, задължително в чаша с дебели стени за да е колкото се може по-дълго горещо.В следствие еволюирах на "недостатъчно захар", за да има трапчив вкус.От време на време си устройвам "бургаско кафе" - двойно, дълго и късо, с парче торта и някакъв свеж натурален сок - кайсия или ананас - много студен.Чудесно е за хладни сутрини край морето.С удоволствие пия и нес-кафе с кафява захар, но това е въпрос на нагласа май май.После го ударих на чай - сутрин пу-ер за рязкост, след това гуарана за отскок, вечер ройбос или един женшеновски.Накрая кръшнах с 3 в 1 - мързи ме да се занимавам с кафеени ритуали, а и "кубинката" ми се развали.Правеше божествено кафе, обаче се прецака, а не мога да навия да си купя нова.А и не вървеше, защото го правех на котлон - слабо нагрят за да се затопля бавно, и накрая ставаше убийствено кафе.Но става бавно, което изключва пред-работният вариант за правене на кафе.В Бургас имаше едно арменско кафене - там преди да ти сипят кафето (правено с джезве на горещ пясък, с много захар или направо мед - ако си им симпатичен и им викаш "парев манчес"), слагаха чашите за кафе в грила и ги правеха да не се пипат.Пил съм едно и също кафе от студена и топла чаша - е има разлика , кой каквото ще да казва.А кафетата от машина могат само да си гледат работата.
« Последна редакция: Юли 23, 2008, 20:51:39 от Nakom » Активен

В тази тема работата стана умерена вменяемост и скромна адекватност
molly
Newbie
*
Публикации: 903

« Отговор #152 -: Юли 25, 2008, 10:27:14 »

Аз май съм от малкото, които не пият кафе. Пия си чайче и ми действа страхотно.
Всичко, което ми харесва в кафето, е ароматът му. Всичко останало  Crazy... Пила съм кафе 4-5 пъти досега и винаги се разтрепервам цялата. Нито капучино пия, нито фрапета-мрапета. Гадни са ми всичките. Веднъж щях да получа удар от едно "3 в 1", а май били най-слаби. Не мога да разбера тая мания по кафето. Някои пият кани кафе на ден Shocked. Добре, че и моят приятел не пие кафе, че иначе не знам какво щях да го правя Big grin.
Активен
belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #153 -: Юли 25, 2008, 14:28:30 »

А кафетата от машина могат само да си гледат работата.
Cool Thumbup
Не искам да ти обяснявам какво ми става в стомаха след такова кафе- рева от киселини. Иначе с турското кафе нямам проблем и последно време пия само такова или 3 в 1.
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 6628

« Отговор #154 -: Юли 25, 2008, 20:20:12 »

тая тема отдавна я гледам и въпреки, че пия по 3 кафета на ден, съм абсолютен непукист към това какво пия ... всъщност, само турското на якобс не харесвам, киселее ми ... иначе пия всякакво, кафе да е - турско, нес, от машина, с пяна, без пяна ... Преди му слагах по 3 лъжички захар + мляко, сега съм само на мляко, но свикнах и ми харесва. Нямам проблеми със стомах, дори не ми действа ободряващо, последното ми кафе за деня е към 18:30-19 часа  Lol Lol Lol ама като се има предвид, че пия и по 2 литра кола на ден и спя като пън  Lol Lol Lol
Активен

Nina
Newbie
*
Публикации: 901

« Отговор #155 -: Юли 25, 2008, 20:24:55 »

хм, а аз последните 10-ина дни ги докарвам до 5 нескафе еспресо на ден (в най-добрия случай, защото понякога са и двойни)  и се чудя защо гледам филми по нощите и после едвам в 11 часа успявам да се добера до работата ...  Lol Lol Lol отдавах го на жегите, а то ... какво било ...  Lol
Активен
alin
Newbie
*

« Отговор #156 -: Юли 29, 2008, 08:50:22 »

Ммммм вкусно сутрешно еспресо с голям каймак и много мляко. Много мразя всякакво друго кафе - турско, от кафеварка Crazy ужас. А пък ако е и кисело мога да се издрайфам.
Активен
mavina
Newbie
*

срамежливка

« Отговор #157 -: Юли 29, 2008, 09:05:58 »

К къщи кафето си го правя в кубинска кафеварка.Става силничко.Но като сложа една лъжица сметана с вкус на ванилия и шоколад Love eyes
Активен

mavina
Sugar
Newbie
*
Публикации: 449

« Отговор #158 -: Август 06, 2008, 19:12:18 »

Аз еволюирах от кофи-хейтър в кофи-лавър  Lol
Сега докато съм на работа сутрин си го пия с колегите - дълго кафе с мляко без захар, следобяд пия още едно или две пак такива офисни.
Иначе обожавам бяло фрапе, имам си фрапатор (демек машинката) и си го правя с него, става муцка. Сега съм си купила Бейлис и капвам по няколко капки във фрапето - става суупер  Kiss
Обичам и мляко с нес, и 3в1, и студеното нескафе куул, и лате, и  мокачино....
Абе обожавам кафето  Cheesygrin
Активен
Pupi
Newbie
*

« Отговор #159 -: Август 07, 2008, 11:07:51 »

Искам и аз машинка за фрапе. Преди имаше промоционални пакети на нес кафе + машинката. Ама сега не знам къде да я търся. А от както съм бременна, съм се побъркала по фрапетата. Само това пия, ама изключително слаби. Обаче почти никъде не ми го правят така, както аз искам  Razz
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #160 -: Август 07, 2008, 11:19:06 »

Има едни електрически бъркалки за яйца, би трябвало да ти свършат работа, на същия принцип са. Аз лично преди си ги правих като в малка бутилка си го тръсках до пяна.
Активен

una hada
Newbie
*
Публикации: 5224

« Отговор #161 -: Август 07, 2008, 12:26:09 »

И аз много обичам да пия кафе, пия кафе по 3 пъти на ден  Cheesygrin
Ама от два-три дни ми става лошо само от миризмата му...
И ми е много криво като не пия кафе...
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #162 -: Август 07, 2008, 13:03:10 »

Да не си бременна? Cheesygrin
Активен

una hada
Newbie
*
Публикации: 5224

« Отговор #163 -: Август 07, 2008, 13:03:58 »

Иска ми се, ама не съм  Sad
Активен

Sugar
Newbie
*
Публикации: 449

« Отговор #164 -: Август 07, 2008, 19:53:10 »

Пупи, преди около месец гледах в Била промоцията с фрапатора, пак я бяха пуснали. Виж, може да я има още в някой по-голям супермаркет или в Метро.
Активен
abc_test
Newbie
*
Публикации: 199

« Отговор #165 -: Септември 11, 2008, 10:59:32 »

Когато съм в нас си правя кафе в кубинската кафеварка на бавен огън. Така става по силно. Обичам да го пия с малко захар, пред телевизора в хола или на балкона през лятото докато още не е станало жега. Към кафето си прибавям понякога суха или течна смета или пък мляко. Миналата година си правех един разкошен кекс, който се връзваше перфектно с кафенцето. Като цяло съм почитателка на ароматната напитка и консумирането и е истинско удоволствие за мен.  Cheesygrin
Активен
kpacu
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 2164

« Отговор #166 -: Септември 11, 2008, 11:16:28 »

Ще ти прозвучи странно но "кубинската кафеварка" всъщност е известна повече като "италианска кафеварка", нищо че първоначално е патентована от френски физик. Придобива световна известност след като Биалети ги произвеждат вече повече от 100 години.
Активен
abc_test
Newbie
*
Публикации: 199

« Отговор #167 -: Септември 11, 2008, 11:34:10 »

Интересен факт!  Wink Тъкмо се разрових в нета за повече подробности. Инъче, чак 100 години няма още, поне според статията която аз прочетох тук. И преди бях чувала, че "кубинската кафеварка" не е съвсем кубинска, но в района, в който живея е известна като таква.
Активен
Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: